«Будівельна компанія «ВТМ»

 

Вперше навісні вентильовані фасади були використані в Німеччині. І, ледь з’явившись, вони стали широко застосовуватися в будівництві по всьому світу. На англійській мові така технологія називається «curtain walls» — «завішені стіни». Є й інше визначення — фальшстіна, так як до стіни особливим способом приєднується ще одна стіна, і між цими «стінами» залишається простір. Виходить, що фасад дійсно вентилюється природним способом.

7

 

Сучасні системи вентильованих фасадів являють собою каркас з металевих профілів (підсистему, підконструкцію), між якими прокладений шар теплоізоляції, з верхнім шаром — декоративним екраном (облицюванням). Між облицювальним матеріалом і теплоізоляцією залишається проміжок для проникнення повітря.

 

6

У наші дні системи вентильованих фасадів застосовують при облицюванні практично всіх типів споруд і будівель. Проте, враховуючи, що для нас данні технології не є такими знайомими, розглянемо переваги та недоліки вентильованих фасадів.

Основні переваги — це теплоізоляція, термоізоляція, захист від опадів і вітру, нівелювання термічних деформацій, дифузія водяної пари, пожежобезпечність, звукоізоляція, можливість використання різних матеріалів і різних розмірів цих матеріалів, висока декоративність, всесезонність монтажу:

1) Термоізоляція. При спільному використанні профільної системи для вентильованих фасадів і шару теплоізоляції знижується накопичення зайвого тепла всередині будівлі. Забезпечується природна вентиляція фасаду, завдяки чому досягається комфортний мікроклімат в приміщенні без додаткового використання дорогих систем кондиціонування.

2) Теплоізоляція. Використання утеплювача дозволяє істотно знизити витрати на опалення будівлі та зменшити товщину несучих стін для зниження навантаження на фундамент.

3) Захист від вітру і атмосферних опадів. Навісний вентильований фасад утворює міцну оболонку навколо зовнішньої стіни і забезпечує її гарантований захист від погодних впливів. Стіни залишаються сухими і не піддаються руйнуванню від перепадів температур. А якщо між оболонками додатково встановлено утеплювач, то знижуються втрати тепла і, відповідно, зростає економія на опаленні.

Конструкція вентфасаду проектується таким чином, щоб волога, яка потрапляє на фасад, відводилася в дренаж, оминаючи стіну будівлі і утеплювач. Для запобігання вивітрювання волокон, зволоження утеплювача і усунення конвективних потоків всередині нього в такій фасадній системі встановлюють вітрозахистну мембрану, що в цілому збільшує термін служби.

4) Дифузія водяної пари. За допомогою природної вентиляції видаляються водяні пари, що виникають у стінах у процесі експлуатації будівлі, тому збільшуються теплоізоляційні властивості стін і підтримується комфортна температура всередині будівлі.

5) Нівелювання термічних деформацій. Через сезонні і добові перепади температур в конструкціях виникають термічні деформації. В системі профілів вентильованого фасаду застосовують спеціальну схему монтажу і кріплення, завдяки чому «поглинаються» термічні деформації, і тому зменшується внутрішнє напруження в несучій конструкції і облицюванні.

6) Пожежна безпека. Системи вентильованих фасадів перешкоджають поширенню полум’я, тому монтуються з матеріалів важкогорючих або зовсім не горючих.

7) Звукоізоляція. Облицювальний шар і шар теплоізоляції мають звукопоглинальні властивості в широкому діапазоні частот, тому система вентильованого фасаду має відмінну звукоізоляцію.
Наприклад, звукоізоляція стіни з легкого бетону підвищується в два рази призастосуванні вентильованого навісного фасаду із панелей.

8) Різноманітність матеріалів і розмірів, декоративність. Широка гама кольорів і текстур надає архітекторові безмежні можливості для вирішення естетичних завдань.

9) Економія на поточних ремонтах. Порівняно з іншими фасадними системами вентильований фасад не вимагає частих ремонтних робіт (штукатурка, фарбування).

10) Всесезонність монтажних робіт. Незаперечна перевага навісних вентильованих фасадів — це можливість монтажу в будь-яку пору року на відміну, приміром, від робіт, виконуваних «мокрим» способом.

 

5

 

Як бачимо, є чимала кількість причин вибрати вентильований фасад. Але як завжди не обійшлося і без недоліків.

Отже, недоліки застосування вентильованого фасаду:

- Висока вартість вентильованого фасаду.

- Необхідність залучення спеціалізованої команди проектувальників і монтажників.

 

Висновки робити не будемо, але точно можна сказати наступне — вентильовані фасадні системи мають багато переваг для мешканців будинку, а от недоліки можна віднести вже до клопотів забудовника.

сайт зроблено в adgrafics